Najlepsze aplikacje do tworzenia notatek dla freelancerów

Najlepsze aplikacje do tworzenia notatek dla freelancerów

Jeśli jesteś freelancerem, duża część Twojego czasu pracy z konieczności będzie dotyczyła kwestii tworzenia i organizacji gromadzonych danych. Jednym z najtrudniejszych problemów dla każdego freelancera jest to, jak zorganizować i utrzymać kontrolę nad wszystkimi otrzymywanymi i przechowywanymi informacjami. Najlepsza aplikacja do robienia notatek to ta, która pozwoli nam pozostać zorganizowanymi i mieć wszystko pod kontrolą. Przedstawiamy, jakie aplikacje do notatek są dostępne na rynku.

Evernote

Evernote to jedna z najpopularniejszy i rekomendowanych aplikacji do tworzenia notatek. Dzięki niej sporządzisz notatki w formie pisemnej lub głosowej, a nawet możesz zeskanować i przetworzyć papierowe dokumenty w elektroniczne.

Kolejną funkcją, która sprosta wymagającemu użytkownikowi, to zapisywanie strony internetowych. Z użyciem wtyczki nożyczek możesz skopiować wybrany fragment przeglądanej strony i zapisać ją w notatniku. To idealne rozwiązanie dla freelancerów, którzy potrzebują aplikacji do zapisywania inspiracji znalezionych w Internecie.

Evernote działa na wszystkich urządzeniach. Od aplikacji w chmurze, przez aplikacje mobilne, po oprogramowanie na komputer. To duży komfort, który powzwala przeglądać ważne plany projektów z dowolnego miejsca. Mając zorganizowaną całą swoją pracę w Evernote, masz dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz, by pozostać produktywnym i być na bieżąco z zadaniami.

Aplikacja posiada darmową wersję, natomiast ma spore ogarniczenia, jak chociażby brak dostępu do aplikacji mobilnej czy limit przesyłania plików do 60 MB. Wersja płatna zaczyna się od 11 złotych, co wydaje się rozsądną ceną za możliwości, które oferuje aplikacja.

Zoho Notebook

Jeśli szukasz prostej w obsłudze aplikacji do robienia notatek, intuicyjnej i bez milionów dodatków, Zoho Notebook może być Twoim wyborem. Dzięki Zoho Notebook możesz łatwo formatować swoje teksty, używając pogrubień, kursywy, podkreślenia. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie zgromadzonych noatatek, to w Zoho Notebook poszczególne notatki możesz blokowane za pomocą kodu PIN.

Aplikacja posiada opcję nagrywania spotkań, wykładów i rozmów, aby później móc je ponownie odsłuchać. Zwiększy to produktywność spotkań i zredukuje czas poświęcany na robienie notatek.

Google Keep

Poszukujesz darmowej aplikacji do tworzenia notatek? Aplikacja Google Keep nie ma potężnej ilości funkcji, ale jest całkowicie darmowa. Główną funkcją aplikacji jest możliwość tworzenia szybki list zadań. Możesz dodawać wszystkie ważne zadania lub listy zakupów, zapisywać obrazy i notatki głosowe oraz zaznaczać zadania, które zostały zrealizowane.

Aplikacja jest zintegrowana z Dyskiem Google, co dodatkowo ułatwia synchronizację z wieloma urządzeniami. Google Keep działa na telefonach, tabletach i komputerach, dzięki temu notatki masz zawsze pod ręką.

Microsoft OneNote

Darmowa aplikacja OneNote od Microsoftu pozwoli Ci stworzyć poukładaną przestrzeń w notatkach. Łatwo zapisuj, przeglądaj i udostępniaj notatki, zdjęcia i pliki z dowolnego miejsca, gdy jesteś w biegu. Możesz synchronizować notatki między innymi użytkownikami, co sprawia, że świetnie nadaje się do współpracy. Pióro, ołówek, zakreślacz i narzędzia tekstowe pomogą Ci usprawnić pracę i uporządkować Twoje myśli.

Aplikacje do notatek – podsumowanie

W tym nowoczesnym świecie freelancingu, aplikacja do robienia notatek może być zbawieniem dla wielu freelancerów. Niezależnie od tego, czy jesteś blogerem, pisarzem, twórcą oprogramowania lub stron internetowych, tworzenie notatek może być bardzo pomocne.