9 darmowych programów do tworzenia grafik

9 darmowych programów do tworzenia grafik

Okazuje się, że tworzenie grafiki wcale nie musi być trudne. W internecie znaleźć można całkiem sporo różnego rodzaju programów do tworzenia grafik na potrzeby newsletterów, mediów społecznościowych czy banerów reklamowych. Oto 9 najpopularniejszych z nich.

Canva

Prosty w obsłudze edytor graficzny pozwalający na szybkie stworzenie grafiki do prezentacji, wpisu w social mediach, zaproszenia czy plakatu. Umożliwia również retuszowanie fotografii wykonywanych za pomocą smartfona. Oferuje wiele narzędzi do edycji zdjęć oraz szablony (ponad 60 tysięcy) wykorzystywane podczas projektowania. Do wyboru jest sporo ilustracji i fotografii. Program doskonale współpracuje z mediami społecznościowymi.

GIMP

Bezpłatna aplikacja do obróbki fotografii czy tworzenia grafik na szeroko rozumiane potrzeby internetu. Posiada szereg narzędzi umożliwiających na wykonywanie operacji na grafikach. To oprogramowanie cały czas rozwijane i udoskonalane.

Fotor

Darmowe narzędzie służące do szybkiego obrabiania zdjęć. Oferuje podstawowe narzędzia i filtry, które umożliwiają uzyskanie naprawdę ciekawych efektów za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką. Program ten pierwotnie stworzony został do szybkiego obrabiania fotografii na urządzeniach mobilnych.

DESIGN BOLD

Praktyczny, działający sieciowo program do obróbki zdjęć dostępny dla wszystkich. Posiada ponad 4,5 tysiąca łatwych do wykorzystania funkcjonalności i gadżetów. Doskonale nadaje się do tworzenia grafik i kontentów przeznaczonych do szerszego udostępnienia w sieci.

Piktochart

Prosta w obsłudze, funkcjonalna aplikacja przeznaczona do tworzenia estetycznych materiałów wizualnych, które łączą w sobie grafikę i tekst oraz do dzielenia się nimi w internecie. Przy pomocy tego programu stworzyć można cztery różne typy materiałów – prezentacje, plakaty, infografiki oraz raporty.

Pablo

To bardzo proste w obsłudze i działaniu narzędzie pozwalające na szybkie dodanie tekstu do wybranej fotografii oraz zapisanie projektu na potrzeby social mediów. Obsługiwane jest w przeglądarce.

Pixlr

Dostępny online, darmowy edytor do zdjęć. Pozwala na łatwe i szybkie obrabianie zdjęć. Jest w stanie otworzyć fotografie zapisane w różnych formatach – PXD, JPEG, PNG, SVG, WebP i innych.

Social Image Resizer Tool

Proste w obsłudze oprogramowanie. Wystarczy wgrać swój plik i można przystąpić do pracy. Potem wystarczy ustawić odpowiedni rozmiar fotografii i umieścić ją na swoich mediach społecznościowych np. Twitterze czy Facebooku.

Gravit Designer

Funkcjonalne oprogramowanie dla osób tworzących grafiki na różnego rodzaju platformy. Oferuje sporo elastycznych narzędzi odpowiednich także dla profesjonalnych designerów. Oprogramowanie udostępnione jest dla wszystkich popularnych platform systemowych – Windows, Lunix, MacOs. Pozwala na obrabianie również grafiki wektorowej.