Narzędzia do zdalnej komunikacji z klientami dla freelancerów

Narzędzia do zdalnej komunikacji z klientami dla freelancerów

Nieskoordynowane zdalne komunikowanie się z klientami przez freelancerów może prowadzić do pełnej skrzynki e-mailowej i masy nieodebranych połączeń telefonicznych od wściekłych klientów. Dzięki dostępnych narzędzi do komunikacji online, fizyczna odległości nie będzie przeszkodą w sprawnej współpracy nad realizacją zleceń. Przedstawiamy najlepsze narzędzia do zdalnej komunikacji z klientami.

InVision

Aplikacja dla grafików InVision pozwala dodawać projekty, prototypy i udostępnić je klientom w chmurze. Dzięki InVision jako freelancer możesz szybciej współpracować z klientem, poprzez zbieranie opinie i wspólnie podejmowanie decyzji projektowych. Aplikacja Invision pozwoli Ci w łatwy sposób importować pliki PSD, zsynchronizować się z Dropbox’em oraz eksportować wysokiej jakości obrazy i animacje.

Aplikacja do prototypów

Zoom

Aplikacja Zoom Meetings oferuje rozwiązanie do wideokonferencji i przesyłania wiadomości na czacie wraz z możliwością udostępniania plików. Spotkania można zapisywać w swoim komputerze lub w chmurze wraz z transkrypcjami zawierającymi tekst. Ponadto wbudowana jest funkcja, umożliwiająca klientowi udostępnianie ekranu i wspólną pracę poprzez tworzenie notatek. Program działa w wersji webowej oraz mobilnej.

Calendly

Aplikacja zyskuje na popularności, ponieważ coraz więcej przedsiębiorców i freelancerów zaczyna być świadomym tego, ile czasu marnują na komunikowanie się w sprawie umawiania spotkań. Calendly umożliwia użytkownikom wysyłanie prostego linku do wyboru wolnych miejsc w kalendarzu, aby klient mógł bez problemu dokonać rezerwacji spotkania. Idealny dla freelancerów, którzy chcą uniknąć komplikacji i chaosu w napiętym grafiku.

Klamp

Polska aplikacja została zaprojektowana, aby uprościć interakcję pomiędzy klientem a freelancerem. Używając Klamp’a tworzysz unikalny dialog dla każdego projektu. Projekt zaczyna się od uzgodnienia kosztów i zakresu zadań, po jego finalizację i otrzymanie wynagrodzenia. Klient otrzymując dostęp do projektu przez unikalny link, przechodzi z Tobą przez cały proces realizacji projektu. Wspomnianie wynagrodzenia możesz przyjmować dzięki zintegrowanemu systemowi płatności online. Klamp jest jedną z niewielu (jeśli nie jedyną) aplikacji, która powstała dla pojedynczych użytkowników, a nie zespołów i dużych firm.

Slack

Slack jest narzędziem do komunikacji zespołowej firm, jednak sprawdzi się równie dobrze w komunikacji z klientami przez freelancerów. Został zaprojektowany, aby zastąpić email i zapewnić lepszy sposób komunikacji. Jako freelancer możesz używać Slacka do czatowania i otrzymywania plików od swoich klientów. Slack jest wygodnym narzędziem biznesowym, ponieważ pozwoli Ci zarządzać wszystkimi wątkami związanymi z Twoją działalnością w jednym miejscu. Aplikacja zapewnia zaawansowane wyszukiwanie i archiwizację.

Narzędzia do zdalnej komunikacji z klientami

Praca i komunikacji z klientami w trybie zdalnym, może być bardzo satysfakcjonująca, jeśli wiesz, jak to zrobić i jeśli znajdziesz odpowiednie metody. Aby uniknąć frustracji, straconego czasu i pieniędzy, musisz znaleźć najskuteczniejszą dla siebie formę komunikowania się z klientami. Podane przez nas przydatne aplikacje nie wykonają za Ciebie całej pracy. Są jedynie wskazówką. Jednak jeśli złapiesz swój rytm, zobaczysz prawdziwe zalety zdalnej współpracy z klientami.