Najlepsze programy dla freelancerów do śledzenia czasu

Najlepsze programy dla freelancerów do śledzenia czasu

Zarządzanie, produktywność i dotrzymywanie terminów to trudne zadania dla freelancerów. W codziennej pracy nie możesz polegać tylko na sobie. Dlatego korzystanie z efektywnych oprogramowań, które pomagą Ci śledzić czas pracy, staje się niezbędne. Zarządzanie czasem to szersza perspektywa- mierzenie efektywności pracy i optymalizacji czasu. W tym artykule opowiemy o 5 najwygodniejszych do pracy programach do mierzenia czasu.

Aplikacje do śledzenia czasu – dlaczego warto?

Aplikacje do śledzenia czasu dla freelancerów są w pewnym sensie osobistym asystentem. Są szczególnie ważne, gdy otrzymujesz wynagrodzenie w oparciu o stawkę godzinową. Warto korzystać z bezpłatnych wersji próbnych, aby przetestować wszystkie funkcje opisanych rozwiązań, zanim zdecydujesz się zainwestować w wybraną aplikację.

Timecamp

TimeCamp jest narzędziem do śledzenia czasu dla freelancerów i zespołów. Aplikacja ma wbudowany licznik czasu, który działa w tle Twojej przeglądarki, dzięki czemu masz dostęp do wszystkich informacji w czasie rzeczywistym. Wykrywa również czas bezczynności i śledzi czas w trybie offline. Jeśli regularnie podróżujesz, możesz również skorzystać z lokalizatora GPS. TimeCamp oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny. TimeCamp oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Następnie możesz skorzystać z bezpłatnego konta dla 1 użytkownika.

Worktime

Aplikacja ma prosty i intuicyjny interfejs, za pomocą którego możesz rejestrować swój czas spędzony nad danym zadaniem lub projektem. Wszystkie Twoje dane pozostają zawsze pod ręką, są łatwe do uporządkowania i przeglądania. Worktime zawiera różne funkcje, które pomogą Ci efektywnie realizować projekty. Generowanie raportów pozwoli na bieżąco przekazywać informacje klientom o wykonanej pracy. Aplikcja pozwala na 14 dni darmowej pełnej wersji testowej oraz posiada polską wersję językową. Cena za użytkownika to koszt 30 złotych miesięcznie.

Hubstaff

Hubstaff to aplikacja doskonała dla freelancerów i firm. Jest aplikacją typu all-in-one do śledzenia czasu pracy i zarządzania projektami. Posiada również dodatkowe funkcje, które pozwalają na śledzenie zakresu prac, tworzenie i fakturowanie klientów, a także ustalanie odpowiedniego budżetu dla projektów.
Jak sami założyciele twierdzą, aplikacja powstała, aby efektywniej zarządzać zespołem freelancerów. W tej aplikacji godziny pracy są zapisywane w konfigurowalnych raportach. Możesz przeglądać raporty według tygodnia, członka zespołu czy projektu. Program posiada integracje z 40 aplikacjami biznesowymi, na przykład z Salesforce, Slack’iem, Trello czy Click’upem. Jest dostępny w wersji przeglądarkowej, mobilnej (iOS i Android) oraz możesz korzystać z wersji komputerowej na Maca, Windowsa i Linuksa. Program w okrojonej wersji i dla freelancera jest darmowy. Dla firm cena zaczyna się od 7 dolarów za użytkownika.

Toggl Track

Jeśli szukasz aplikacji do śledzenia czasu, ale nie chcesz za nią płacić, Toggl Track jest rozwiązaniem dla Ciebie. Narzędzie do śledzenia czasu ma bogatą, bezpłatną ofertę, która zapewnia dostęp do wszystkich jego wersji (Android, iOS, Linux, macOS, Windows). Toggl oferuje wszystkie podstawowe funkcje, których potrzebujesz w śledzeniu czasu pracy. Gdy aplikacja wykryje, że Twój komputer był bezczynny, ale licznik czasu nadal działał, mozesz skorygować zarejestrowany czas. W ten sposób, jeśli coś przeszkodzi Ci w pracy, Toggl Track da Ci szansę to naprawić.

Clockify

Aplikacja świetnie sprawdzi się dla freelancera, który rozlicza się za godziny pracy. Clockify oferuje wiele funkcji, które pomogą Ci zorganizować Twoją pracę, projekty i raporty. Aplikacji możesz używać również do celów osobistych. Funkcja śledzenia czasu została zaprojektowana tak, by śledzić godziny pracy, a także Twoje osobiste aktywności, takie jak czytanie książek, trening czy sen. Informacja, która zadowoli każdego freelancera, to fakt, że oprogramowanie jest całkowicie darmowe.

Programy do śledzenia czasu dla freelancerów

Efektywne zarządzanie swoim czasem jest jedną z najważniejszych umiejętności, których będziesz potrzebował jako freelancer. Nie tylko pomoże Ci to w sprawnym prowadzeniu projektów, ale pozwoli Ci również lepiej wyceniać swoje usługi. Jest to również przydatny sposób, by zorientować się, które zadania pochłaniają najwięcej Twojego czasu.